top of page

O KOALICJI

DLA KOGO DZIAŁAMY?
Zielona Koalicja dla Zdrowia to partnerstwo publiczno-prywatne, które powstało z myślą o promowaniu zrównoważonego rozwoju sektora ochrony zdrowia w Polsce. Nasza inicjatywa, rozpoczęta w 2024 roku, ma na celu zaangażowanie kadry zarządzającej instytucji związanych z ochroną zdrowia, przedstawicieli samorządów oraz decydentów w procesy zmiany na rzecz bardziej ekologicznej i zdrowszej przyszłości dla naszego społeczeństwa.

 

KIM JESTEŚMY?
Zielona Koalicja dla Zdrowia powstała dzięki współpracy Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, przy zaangażowaniu Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego. Nasza Koalicja jest zespołem ekspertów, działaczy społecznych i organizacji, których celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju sektora ochrony zdrowia w Polsce.

 

DLACZEGO POWSTALIŚMY?
Z uwagi na rosnące wyzwania związane z globalną populacją, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych oraz zmianą klimatu, zrównoważony rozwój stał się nieodłączną koniecznością dla dobrobytu i przetrwania społeczeństwa. Sektor opieki zdrowotnej jako kluczowy gracz w zapewnianiu zdrowia publicznego, ma niezwykłą rolę do odegrania w tym kontekście. Jako sektor o znaczącym wpływie na środowisko, posiada potencjał do tworzenia innowacyjnych rozwiązań mających na celu minimalizację negatywnego wpływu na planetę.

 

W CO WIERZYMY?
Zielona Koalicja dla Zdrowia powstała z przekonaniem, że działając razem, możemy osiągnąć trwałe zmiany. Dążymy do promowania modeli zrównoważonego rozwoju, minimalizowania negatywnego wpływu środowiskowego oraz poprawy jakości zarządzania w sektorze ochrony zdrowia. Nasze działania opierają się na współpracy z ekspertami oraz na propagowaniu świadomości społecznej na temat zrównoważonego rozwoju i jego wpływu na zdrowie publiczne.

Zielony liść z bliska

NASZA MISJA

Tworzymy „zielone” zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Wcielamy w życie słowa Dr inż. Agnieszki Sznyk, Prezeski Zarządu Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO: „Tylko dzięki wspólnym działaniom możemy naprawdę wiele zrobić: dla siebie, dla pacjentów, biznesu, przyszłych pokoleń i całej planety”.

PARTNERZY BIZNESOWI

Philips Poland Sp. z o.o.

Tarkett Polska Sp. z o.o.

Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Adamed Pharma S.A.

Medtronic Poland Sp. z o.o.

Viessmann Sp. z o.o.

Boston Scientific Polska Sp. z o.o.

INSTYTUCJE PARTNERSKIE

• Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
• Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego
• Narodowy Instytut Onkologii
• Szpitale Pomorskie
• Gdański Uniwersytet Medyczny
• Centrum Zdrowia Dziecka
• Politechnika Śląska
• Dolnośląskie Centrum Onkologii
• Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki
• Ambasada Kanady w Polsce

 

bottom of page