Zapraszamy na darmowe webinarium pt. „Zrównoważony szpital a środowisko dźwiękowe”, które odbędzie się 11 października br. (piątek) w godzinach 10:00-12:00.
Webinar powstaje w współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym
we Wrocławiu oraz z firmą Ecophon Saint-Gobain.
Webinar skierowany jest do kadry zarządzającej szpitalami, w szczególności do działów eksploatacyjnych i technicznych, a także do personelu medycznego – zarówno lekarzy, pielęgniarek, położnych, jak i osób odpowiedzialnych za jakość opieki nad pacjentem. Wydarzenie może być również interesujące dla architektów, projektantów i inżynierów zaangażowanych w modernizacje placówek medycznych oraz dla specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.
Podczas webinaru przyjrzymy się, jakie znaczenie ma hałas dla zdrowia oraz jak wpływa na funkcjonowanie użytkowników szpitali. Wraz z ekspertami omówimy najlepsze praktyki w zarządzaniu akustyką w placówkach medycznych oraz przedstawimy wyniki ankiety na temat środowiska dźwiękowego w Państwa szpitalach.
"Wpływ hałasu na zdrowie w szpitalach – wyzwania akustyczne a komfort pacjentów i personelu" Prezentację poprowadzi Monika Sadłowska. ekspertka ds. akustyki wnętrz w budynkach ochrony zdrowia, specjalizująca się w tworzeniu komfortu akustycznego w szpitalach i placówkach medycznych. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz członkini Stowarzyszenia Na Rzecz Lepszej Akustyki W Budynkach „Komfort Ciszy”. Od ponad 7 lat współpracuje z firmą Ecophon Saint-Gobain, gdzie doradza architektom i inwestorom, jak optymalizować warunki akustyczne w obiektach użyteczności publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu ochrony zdrowia. Jej codzienna praca obejmuje udział w projektach szpitalnych, w których zapewnia, że wdrażane rozwiązania akustyczne wspierają zdrowie, komfort i efektywność zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Jako ekspertka aktywnie działa na rzecz zwiększania świadomości znaczenia akustyki w środowiskach medycznych, promując rozwiązania, które realnie poprawiają jakość opieki zdrowotnej. "Czy cisza ma znaczenie? Hałas w oddziałach neonatologicznych" Prelekcję wygłoszą Prof. dr hab.n.med. Barbara Królak-Olejnik. Specjalista w zakresie pediatrii, neonatologii i zdrowia publicznego. Wiele lat pracowała jako Kierownik Oddziału Neonatologii w Katedrze Położnictwa i Rozrodczości a następnie Perinatologii i Ginekologii w Zabrzu, ŚUM w Katowicach. Stypendysta Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej w Norwegii w latach 1994-1999. Od 2012r. do dziś jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Główne zainteresowania kliniczne i naukowe - opieka okołoporodowa, naturalne żywienie noworodków i niemowląt z uwzględnieniem pacjentów leczonych w OITN, zmienność składu mleka kobiecego w zależności od perinatalnych matczynych czynników ryzyka (poród przedwczesny, nadciśnienie, cukrzyca) oraz czasu trwania laktacji, nieinwazyjne metody monitorowania i leczenia przedwcześnie urodzonych noworodków.
Autorka i współautorka 300 opublikowanych prac, redaktor 6 monografii, w tym 3 podręczników. Prezes Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych do 2021 r., członek Europejskiego Towarzystwa Banków Mleka Kobiecego, Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Nagrodzona Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotym Medalem za długoletnią służbę Prezydenta RP oraz wyróżniona przez Ministra Zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia. Oraz dr n. med. Izabela Lehman, absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2023 roku ukończyła studia doktoranckie oraz obroniła pracę doktorską w dziedzinie Neonatologii. Na co dzień pracuje jako lekarz rezydent w Klinice Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, realizując szkolenie specjalizacyjne. Jest również asystentem w Katedrze i Klinice Neonatologii, w której kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową. W dotychczasowej pracy naukowej zajmowała się tematami dotyczącymi m.in. intensywnej terapii noworodka, w tym uszkodzeniami słuchu u wcześniaków, które opisała w pracach opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Sesja pytań i odpowiedzi
Po wystąpieniach prelegentów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy będą mogli zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Rejestracja
Weź udział w webinarium, aby dowiedzieć się, jak efektywnie redukować koszty gospodarowania odpadami w szpitalach oraz jak poprawić jakość selektywnej zbiórki odpadów, zmniejszając jednocześnie koszty ich zagospodarowania. Udział w webinarze jest darmowy, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Aby się zarejestrować, kliknij w poniższy link: [Link do rejestracji]
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Comments