top of page
Szukaj

„Zrównoważone gospodarowanie odpadami w sektorze ochrony zdrowia”- dołącz do webinaru!

Zapraszamy na darmowe webinarium pt. „Zrównoważone gospodarowanie odpadami w sektorze ochrony zdrowia”, które odbędzie się 14 czerwca br. (piątek) w godzinach 12:00-14:00.
Webinar skierowany jest do kadry zarządzającej ds. ekonomicznych, logistycznych i technicznych, a także pielęgniarek epidemiologicznych z placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Ilość odpadów klasyfikowanych jako zakaźne przez krajową ochronę zdrowia systematycznie rośnie i w ciągu 12 lat zwiększyła się ponad trzykrotnie. Analizy wskazują, że wykazywana ilość odpadów jest nieproporcjonalna do liczby leczonych pacjentów oraz stopnia wykorzystania łóżek szpitalnych. Dysproporcje dotyczą także poszczególnych województw, gdzie wskaźniki wytwarzania zakaźnych odpadów medycznych wahają się pomiędzy 0,8 a 1,78 kg/łóżko/dzień, niezależne od rodzaju i zakresu świadczonych usług oraz liczby pacjentów. Brak jest danych świadczących o tym, że krajowa ochrona zdrowia odzyskuje do recyklingu odpady opakowaniowe, które generuje w największych ilościach spośród wszystkich wytwarzanych. Dane te jednoznacznie świadczą o braku prawidłowego systemu klasyfikacji i segregacji odpadów w ochronie zdrowia.


Podczas webinaru  porozmawiamy z ekspertami o selektywnej zbiórce odpadów i możliwości redukcji kosztów  w tym obszarze.

,,Możliwości redukcji kosztów gospodarowania odpadami w szpitalu"

Prezentację poprowadzi Paweł Głuszyński, ekspert z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji programów przeciwdziałania powstawaniu oraz zagospodarowaniu odpadów. Jako ekspert pracował w ponad 20 projektach dotyczących gospodarki odpadami, prowadzonych przez Komisję Europejską, WHO, UNDP oraz Bank Światowy w Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Był etatowym pracownikiem międzynarodowych sieci organizacji pozarządowych Health Care Without Harm i Zero Waste Europe. Ponadto realizował międzynarodowe projekty z Greenpeace, EEB, IPEN i GAIA. Obecnie pracuje jako ekspert-analityk w projektach prowadzonych przez organizacje pozarządowe oraz biznesowe.  ,,Jakość selektywnej zbiórki, a koszty zagospodarowania odpadów”

Prelekcję wygłosi Konrad Nowakowski, ekspert i konsultant w dziedzinie ochrony środowiska, gospodarki odpadami, eko projektowania oraz technologii produkcji opakowań i ich recyklingu. Posiada doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych produktów i technologii, współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami. Specjalizuje się w praktycznym stosowaniu i interpretacji przepisów prawnych oraz aspektów technologicznych w zakresie produkcji i przetwórstwa opakowań, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych. Jest praktykiem nastawionym na wdrażanie rozwiązań w myśl Gospodarki w Obiegu Zamkniętym w ramach Inicjatywy # EndPlasticPollution, programu UNEP/GRID-Warszawa. Sesja pytań i odpowiedzi


Po wystąpieniach prelegentów przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy będą mogli zadawać pytania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich kwestie. Rejestracja


Weź udział w webinarium, aby dowiedzieć się, jak efektywnie redukować koszty gospodarowania odpadami w szpitalach oraz jak poprawić jakość selektywnej zbiórki odpadów, zmniejszając jednocześnie koszty ich zagospodarowania. Udział w webinarze jest darmowy, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Aby się zarejestrować, kliknij w poniższy link: [Link do rejestracji]


Serdecznie zapraszamy do udziału!


Comentários


bottom of page